top of page

Meals 
Our homecooked meals offer an affordable and delicious solution for every budget. With a variety of options to choose from, we cater to diverse tastes and dietary needs without breaking the bank. Whether you're looking for a yearly meal plan or daily lunches, our options ensure that wholesome, homemade goodness is always within reach. Dive into our selection below and discover how convenient and cost-effective enjoying homemade meals can be.

Anchor 1
TEXT.png

Daily Hot Lunches

 Flexibility! Purchase by the month, week, or day

 1st- 4th Grade  -- $7.65 per day
5th - 7th Grade  -- $8.15 per day

Anchor 2
TEXT.png

Brown Bags or Wrap of the Day

Alternative Option! Homemade sandwich, served with chips & fresh fruit
 

 1st- 7th Grade  -- $6.50 per day

Anchor 3
TEXT.png

Easy Eats Lunch

Alternative Option! Special Homemade items for those Picky Eaters.  Each meal served with animal crackers and a double order of fresh fruit
 

 1st- 7th Grade  -- $7.00 per day
 

Anchor 4
TEXT.png

 Daily Salads

A Lighter Option! 

 1st- 7th Grade  -- $7.00 per day

bottom of page